Kursy językowe Sztuka, kino, kultura Literatura Kuchnia Wakacje
Jesteś tutaj: Strona główna » Właściciel

WŁAŚCIEL


Emanuele LiaciEmanuele Liaci - dyrektor szkoły Włoski Klucz; odpowiada za dydaktykę i dobór kadry nauczycielskiej na jak najwyższym poziomie, jest koordynatorem kursów językowych oraz zajęć poświęconych kulturze włoskiej. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w nauczaniu języka włoskiego, bardzo dobrze mówi po polsku.


Jest absolwentem studiów na Wydziale Literatur i Języków Obcych na Uniwersytecie w Lecce (Lingue e Letterature Straniere, Università degli studi di Lecce). Posiada uprawnienia do nauczania języka włoskiego jako obcego, prowadził w tym zakresie kursy i szkolenia dla włoskich studentów. Pracował w wielu szkołach językowych i biurach tłumaczeń w Apulii, organizował kursy w Instytucie Języka Włoskiego dla Obcokrajowców Dante Alighieri w Rzymie, a także wykładał na Uniwersytecie w Perugii, gdzie pracował m.in. jako egzaminator podczas egzaminów CELI. W Polsce współpracował wcześniej z paroma szkołami językowi oraz prowadził zajęcia z języka włoskiego w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. W maju 2012 był członkiem komisji egzaminacyjnej podczas matury ustnej z języka włoskiego w jednym z warszawskich liceów, a w czerwcu 2013 jednym z egzaminatorów podczas egzaminu CELI.

Od stycznia 2014 jest przewodniczącym komisji podczas egzaminu CELI, który przeprowadzany jest w Warszawie wyłącznie w Szkole Włoski Klucz.

Na przełomie 2005 i 2006 roku przebywał na stażu podyplomowym na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, podczas którego napisał swoją pierwszą powieść pt. Il gatto che si mordeva la coda. Książka ukazała się w 2007 roku nakładem rzymskiego wydawnictwa Il Filo, a w grudniu 2012 ukazało się jej polskie tłumaczenie - Błędne koło. Opublikował dwa artykuły w Kwartalniku Polonicum, jest jednym z autorów multimedialnego kursu MULTIKURS wydanego przez wydawnictwo Edgard. W latach 2014-2015 prowadził własną rubrykę poświęconą zagadnieniom językowym we włosko-polskim miesięczniku Gazzetta Italia.

Jest członkiem Stowarzyszenia Italiani in Polonia, a należy także do polskiego oddziału COMITES (Comitato degli italiani residenti all'estero).

 

Emanuele jest pasjonatem kina i muzyki. W wolnych chwilach – poza filmami – poświęca czas tenisowi, piłce nożnej (AC Wawa 2014 - reprezentacja Włochów mieszkających w Warszawie) oraz grze na perkusji (zespół No Stress Band, strona na FB).


kontakt: emanuele.liaci@wloskiklucz.com

 

Emanuele prowadzi również trzy strony na Facebooku:      

fan page Szkoły: https://www.facebook.com/wloskiklucz.sic

stronę bloga poświęconego półwyspowi Salento, z którego pochodzi: https://www.facebook.com/mojesalento

oraz stronę pełną włoskich zagadek i quizów językowych, na której możecie dzielić się z Emanuele Waszymi wątpliwościami językowymi (natury gramatycznej, stylistycznej, dotyczącej słownictwa lub właściwego użycia danych form): https://www.facebook.com/wloskiepytania

Zapraszamy do ich polubienia i śledzenia!


Wszyscy nasi lektorzy to osoby młode, pełne pasji i zaangażowania oraz - co najważniejsze - nie z przypadku! Doborem nauczycieli zajmuje się osobiście dyrektor Szkoły, któremu zależy na tym, aby nasz team składał się wyłącznie z absolwentów studiów humanistycznych, przygotowanych do nauczania języka włoskiego jako obcego (L2).

Emanuele niestety nie jest się w stanie rozdwoić (żeby tylko!) :) i nie może prowadzić lekcji ze wszystkimi Chętnymi. Pamiętajcie jednak, że każdy z naszych lektorów został starannie wybrany właśnie przez Emanuele na bazie jego wieloletniego doświadczenia dydaktycznego i zgodnie z profilem szkoły. Jeśli z powodu napiętego grafiku nie są możliwe zajęcia z nim u nas, tym bardziej nie są one możliwe nigdzie indziej :)


 

 

 

 

 

 
© 2019 Copyrights Włoski Klucz. Wszelkie prawa zastrzeżone.
/ do góry System: Dream CMS

Włoski Klucz

[Scuola Italiana di Cultura]

al. KEN 20/66

02-797 Warszawa

tel. kom. +48 721 077 460 (Polska)

tel. kom. +39 334 86 27 314 (Włochy)