Kursy językowe Sztuka, kino, kultura Literatura Kuchnia Wakacje
Jesteś tutaj: Strona główna » Eventy

EVENTY


Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Słuchaczy, zainteresowanych włoską tematyką, szkoła Włoski Klucz organizuje w swojej siedzibie poza tradycyjnymi kursami i lekcjami języka włoskiego spotkania, debaty i wszelkiego rodzaju eventy, które poruszają zagadnienia między innymi ze świata kina, muzyki, polityki, sztuki i kuchni. Celem tych spotkań jest przede wszystkim przedstawianie społeczno-kulturalnych aspektów życia w dzisiejszych Włoszech.


Podczas spotkań prezentowane będą filmy, książki oraz wszelkiego rodzaju włoskie wydarzenia – związane między innymi ze światem telewizji, teatru czy polityki. Postaramy się pokazać Wam prawdziwe oblicze włoskości, zapominając – raz na zawsze – o utartych i rozpowszechnionych stereotypach dotyczących Włoch i Włochów.


To jest właśnie innowacyjny cel szkoły Włoski Klucz, który chcemy osiągnąć za pomocą naszych eventów: zapoznanie wszystkich Zainteresowanych z rzeczywistymi i aktualnymi aspektami włoskiej kultury, z pięknem Italii, ale również z kwestiami, o których można by dyskutować w sposób bardziej krytyczny.


Nie będziemy się podczas naszych spotkań ograniczać po prostu do projekcji filmów – to można zrobić we własnym zakresie w domowym zaciszu. Wraz ze Studentami analizować będziemy wszelkie widoczne na ekranie społeczno-kulturalne aspekty włoskiej codzienności, będziemy rozwiewać niejasności i dyskutować o zaprezentowanej problematyce.


A zatem eventy poświęcone Italii, ale tej autentycznej, a nie stereotypowej!


Serdecznie zapraszamy!© 2019 Copyrights Włoski Klucz. Wszelkie prawa zastrzeżone.
/ do góry System: Dream CMS

Włoski Klucz

[Scuola Italiana di Cultura]

al. KEN 20/66

02-797 Warszawa

tel. kom. +48 721 077 460 (Polska)

tel. kom. +39 334 86 27 314 (Włochy)