Kursy językowe Sztuka, kino, kultura Literatura Kuchnia Wakacje

BIBLIOTEKA I MEDIATEKA


Poza własną, nowoczesną i niezwykle wygodną siedzibą Szkoła Włoski Klucz oddaje do dyspozycji swoim Uczniom zbiory Biblioteki i Mediateki.


Pozycje zgromadzone w Bibliotece (na którą obecnie składa się około 300 pozycji) – dotyczące oczywiście kwestii włoskich – zostały podzielone na kilka działów tematycznych.


Znajdą Państwo u nas książki poświęcone historii sztuki i sztuce (m.in. bogato ilustrowane biografie klasyków sztuki włoskiej, zredagowane przez U. Eco tomy Historia Piękna i Historia Brzydoty, traktat o ikonologii autorstwa Cesarego Ripy, albumy poświęcone malarstwu włoskiemu oraz wiele innych), muzyce (sylwetki najwybitniejszych włoskich kompozytorów), kinu, literaturze, historii (dzieje Półwyspu Apenińskiego od czasów starożytnych aż po współczesność), kuchni (przewodniki po wybornych włoskich winach, liczne książki kucharskie poświęcone gotowaniu all’italiana), turystyce (przewodniki po najpopularniejszych zakątkach Italii, mapy i ulotki z informacjami niezbędnymi dla każdego wybierającego się do Włoch), przepięknie ilustrowane albumy fotograficzne przedstawiające najpiękniejsze włoskie miasta oraz – najbogatszy – dział poświęcony literaturze pięknej.


Na tę ostatnią sekcję składają się książki włoskich autorów w polskim tłumaczeniu (m. in. Ammaniti, Ariosto, Baricco, Boccaccio, Camilleri, Carofiglio, De Carlo, Eco, Faletti, Fallaci, Fo, Magris, Moravia, Pavese, Petrarca, Pirandello...), książki po włosku (zarówno w oryginale – pisarzy takich jak np. Collodi, Eco, Faletti, Giordano, Pirandello, Severgnini, Veronese i in., jak i w tłumaczeniu na język włoski, m. in. Christie, Coelho, Dostojewski, Gombrowicz, Zafon) oraz wszelkie inne poświęcone tematyce włoskiej (pamiętniki z podróży, wspomnienia, eseje, osadzone we włoskich realiach powieści kryminalne i sensacyjne, rozgrywające się w urzekającej włoskiej scenerii romanse…).


W naszej Mediatece natomiast znajdą Państwo wiele włoskich filmów (zarówno tych stworzonych przez Włochów – od klasycznych już obrazów twórców takich jak Argento, Avati, Benigni, Fellini, Moretti, Veronesi, jak i tych poświęconych Italii i Włochom – np. Pod słońcem Toskanii czy Wideokracja, oraz innym wydanym na włoski rynek DVD: np. Ocean’s Eleven, Ostatni Samuraj czy Chłopcy z ferajny) oraz płyt z muzyką (klasyczną włoskich kompozytorów oraz współczesnych włoskich zespołów i wykonawców).


Zbiory naszej Biblioteki i Mediateki podlegają stałemu, stopniowemu uzupełnianiu, żeby jeszcze lepiej zaspokoić potrzeby i gusta naszych Klientów.


Serdecznie zapraszamy!© 2019 Copyrights Włoski Klucz. Wszelkie prawa zastrzeżone.
/ do góry System: Dream CMS

Włoski Klucz

[Scuola Italiana di Cultura]

al. KEN 20/66

02-797 Warszawa

tel. kom. +48 721 077 460 (Polska)

tel. kom. +39 334 86 27 314 (Włochy)